top of page

WEEKEND NAD JEZIOREM NA KASZUBACH

Niezależnie od tego, czy planujesz spokojny, weekendowy wypad za miasto we dwoje, czy też szykujesz się na intensywne dwa dni z przyjaciółmi lub rodziną, warto zdecydować się na podróż do polecanych miejscowości. Z dala od zgiełku, pośród malowniczych terenów na Kaszubach, możesz odpocząć w Palmowym Wzgórzu, apartamentach lub domkach położonych niedaleko jeziora. Dlaczego warto zdecydować się zatem spędzić weekend nad jeziorem na Kaszubach? Jakie atrakcje czekają w tych rejonach na turystów?

Dlaczego warto pojechać nad jezioro?

Wakacje bardzo często kojarzą się z wczasami nad wodą. Ustronne miejsca poza miastem, a także spokojna tafla wody, tak z pewnością można opisać relaks nad jeziorem. Choć często można spotkać tam wielu turystów, na pewno jest ich o wiele mniej niż nad morzem. Ponadto wypoczynek nad jeziorem pozwoli Ci wziąć udział w wielu aktywnościach. Jeśli zdecydujesz się na zarezerwowanie weekendu w Palmowy Wzgórzu, możesz skorzystać z ciekawych udogodnień. Przede wszystkim obiekt dysponuje możliwością wynajęcia sprzętu wodnego, na przykład kajaków, skuterów wodnych, rowerków, łódek. Dzięki temu razem z przyjaciółmi lub rodziną możesz aktywnie spędzić czas, ucząc się nowych umiejętności. Co istotne, Palmowe Wzgórze oferuje również wypoczynek na prywatnej plaży położonej przy jeziorze i dostępnej wyłącznie dla gości, dlatego nie musisz się obawiać tłumów.

Nie da się ukryć, że jeziora położone w okolicach kaszubskich otacza niezwykle malownicza okolica. Jest to zatem bardzo dobry pomysł na to, aby urządzić sobie długie, piesze wędrówki po lasach, poznać okoliczną faunę i florę lub zdecydować się na wycieczki typowo rowerowe. Z pewnością jest to świetna aktywność dla tych, którzy uwielbiają być stale w ruchu, a także chcą nieco się dotlenić. Nie da się ukryć, że zarówno spacery, jak i jazda na rowerze przyczyniają się do poprawy kondycji i wzmocnienia wydolności organizmu. Osoby, które na co dzień trenują, powinny zdecydować się właśnie na spędzenie czasu na Kaszubach.

Weekend na Kaszubach

Decydując się na weekend w Palmowym Wzgórzu, z pewnością warto wybrać się też do Kaszubskiego Parku Etnograficznego, a także zobaczyć Skansen we Wdzydzach Kiszewskich. Wizyta w skansenie będzie nie tylko świetną atrakcją dla dorosłych, ale także dla dzieci! Mogą one wziąć udział między innymi w warsztatach malowania na szkle, nauki instrumentów kaszubskich oraz poznać zasady dawnych zabaw popularnych właśnie w tym regionie.

W okolicach jezior kaszubskich występuje też wiele atrakcji turystycznych. Przede wszystkim Kaszuby otoczone są przez liczne lasy liściaste, dobrze jest udać się do Słowińskiego Parku Narodowego lub Zaborskiego Parku Krajobrazowego. Osoby, które uwielbiają przemierzać górskie szlaki, mogą zdecydować się nawet na wspinaczkę w Maszewskich Górach.

Weekend nad jeziorem na Kaszubach jest idealną propozycją dla tych, którym marzy się spędzenie urlopu z dala od zgiełku, a także pośród malowniczych, zielonych terenów. Palmowe Wzgórze oferuje swoim gościom możliwość skorzystania z własnej, prywatnej plaży położonej przy jeziorze, dzięki temu unikniesz tłumu ludzi. Ponadto możesz wypożyczyć między innymi sprzęt wodny i nauczyć się nowego sportu. Kaszuby to również region obfitujący w liczne atrakcje dla turystów, z pewnością nie będziesz się w tych okolicach nudzić!

Comentarios


bottom of page