top of page

3 MIEJSCA WARTE ODWIEDZENIA NA KASZUBACH

Wiosna już na dobre zawitała na Palmowe Wzgórze! To idealny moment nie tylko na relaks, ale także odkrycie nowych kultur i regionów. Przyroda zachwyca w pełni, a pogoda sprzyja długim spacerom po urokliwej kaszubskiej krainie, dlatego serdecznie zapraszamy Was do odwiedzenia najciekawszych miejsc w okolicy.


Palmowe Wzgórze to nie tylko luksusowe domki i apartamenty na Kaszubach, ale również doskonała baza wypadowa do eksploracji Kaszub. Skoszewo to miejscowość położona niemal w samym sercu wszystkich atrakcji, które czynią Kaszuby tak wyjątkowymi na tle reszty Polski.

Miejsca z historią

Kaszuby to nie tylko malownicze krajobrazy i bogata przyroda, lecz także fascynująca historia, która przyciąga wielu turystów. Odwiedzając Kaszuby, warto zanurzyć się w ich burzliwą przeszłość i poznać tajemnice, które kryją się w ich zabytkach. Luksusowy domek lub apartament na Kaszubach na pewno sprawdzi się jako baza wypadowa do eksploracji tego regionu.


1. Zamek Krzyżacki w Bytowie

Zaledwie rzut beretem od Palmowego Wzgórza znajduje się urokliwy gotycki zamek krzyżacki, wzniesiony około 1400 roku, który kiedyś pełnił funkcję ważnego ośrodka zakonnego. Dzisiaj zamek ten stanowi fascynujące miejsce do zwiedzania. W jego murach mieści się Muzeum Zachodniokaszubskie, gdzie odnajdziecie liczne ciekawostki związane z życiem na Kaszubach w minionych wiekach. Niezwykłą atrakcją jest słynna Sala Portretowa, nazwana tak od rozwieszonych na ścianach kilkunastu imponujących portretów książąt pomorskich. Warto zobaczyć to miejsce na własne oczy.


2. Park Etnograficzny we Wdzydzach Kiszewskich

Podczas pobytu na Kaszubach nie można pominąć odwiedzenia Parku Etnograficznego znajdującego się tylko 26 km od Palmowego Wzgórza. To rozległy kompleks, który składa się z ponad 50 autentycznych historycznych budynków przeniesionych z różnych miejscowości i wsi. Jest to pierwsze muzeum plenerowe w Polsce, które zachwyca swoją autentycznością i bogactwem kulturowym. W Parku Etnograficznym można podziwiać wiatrak typu holenderskiego, tradycyjne zagrody drobnoszlacheckie oraz historyczny Kościół przeniesiony z miejscowości Swornegacie. To niezapomniane doświadczenie podróży w czasie, które pozwala na odkrywanie bogactwa kaszubskiej historii i kultury.


3. Muzeum Kolejnictwa w Kościerzynie

Zwiedzenie ponad pięćdziesięciu różnorodnych pojazdów szynowych zgromadzonych w jednym miejscu to prawdziwa gratka dla wszystkich pasjonatów historii i technologii. To muzeum, które trzeba koniecznie odwiedzić podczas pobytu na Kaszubach. Przechodząc przez parowozownię, można natknąć się na wiele unikalnych narzędzi, maszyn oraz elementów starych mechanizmów. Największym zachwytem cieszy się jednak liczna ekspozycja lokomotyw, wagonów i maszyn, które doskonale obrazują rozwój polskiego kolejnictwa na przestrzeni lat. To fascynujące miejsce, które nie tylko przeniesie Was w świat kolejowych dawnych czasów, ale również zachwyci unikalnymi eksponatami.


Warto przyjechać na Palmowe Wzgórze

Wymienione miejsca to tylko wierzchołek góry atrakcji, jakie oferują Kaszuby. Nie zapominajmy także o otaczającej ich okolicy, która obfituje w bogactwo natury. Jeśli interesuje Cię historia, przyroda czy tradycja, Kaszuby z pewnością zaspokoją Twoją ciekawość i pozostawią niezapomniane wrażenia.


Samo Palmowe Wzgórze będzie doskonałą bazą wypadową do zwiedzania wymienionych atrakcji. Pomyśl jak idealny może być Twój urlop, jeśli zarezerwujesz domek nad jeziorem na Kaszubach. Nasze apartamenty z jacuzzi czekają na Ciebie.


Zapraszamy serdecznie do rezerwacji!

Comments


bottom of page