top of page

Wakacje na Kaszubach

Wakacje w Polsce cieszą się coraz większą popularnością. Na taką formę spędzenia urlopu decydują się zarówno rodziny z dziećmi, jak i single. Jeżeli cenisz sobie spokój, przytłacza Cię chaos nadmorskich kurortów, a chcesz cieszyć się słońcem, wodą i wiatrem, idealnym kierunkiem będą Kaszuby. Piękne, zielone tereny, parki krajobrazowe i jeziora zapewnią spokojny odpoczynek i doskonałe warunki, aby naładować akumulatory na kolejny rok.

Ciesz się pięknem przyrody podczas wakacji na Kaszubach

Kaszuby to bez wątpienia jeden z piękniejszych rejonów Polski. Wybierając się na wakacje w te okolice, można nastawić się na doskonały relaks na łonie natury. Wspaniałe parki krajobrazowe to doskonałe miejsce na długie spacery. Do tego wiele pięknych jezior i malownicze widoki pozwolą na spokojny, niezapomniany odpoczynek.

Wybierając noclegi w centrum Kaszub, w położonych wśród natury apartamentach, takich, jak np. Palmowe Wzgórze w Skoszewie, zyskujemy idealne miejsce na relaks. Apartamenty umiejscowione są pośród lasów i jezior, co daje nam nieograniczone możliwości korzystania z piękna okolicy. Atrakcje takie jak spływy kajakowe, odpoczynek na pięknych, piaszczystych plażach, pozwolą nam na absolutny relaks i oderwanie od codzienności.

Wakacje na Kaszubach – idealne dla pasjonatów historii

Kaszuby, poza malowniczymi krajobrazami, mają do zaoferowania także dużo miejsc idealnych do zwiedzania. Miłośnicy historii mogą podążać szlakiem średniowiecznych rycerzy. Baszty w Bytowie, zamek krzyżacki w Malborku czy średniowieczne mury obronne Lęborka to tylko kilka z wielu śladów dawnych czasów dostępnych na Kaszubach.

Wdzydzki Park Krajobrazowy, a w nim wspaniały skansen, to miejsce, gdzie możemy poczuć się przez chwilę jak w tradycyjnej, kaszubskiej wsi. Na turystów czekają tam chaty, kościoły i wiatraki będące wspomnieniem lokalnej zabudowy.

Kaszuby to rejon bardzo rozległy, a przez to zachęcający do wycieczek. Idealnym miejscem na wyprawę, która urozmaici urlop, jest Słowiński Park Narodowy. Możemy zafundować sobie podróż do latarni morskiej w Czołpinie lub wieży widokowej w okolicy Rowów. Niewątpliwą atrakcją są również ruchome wydmy, nazywane dumnie polską Saharą.

Malownicze Kaszuby ‒ miejsce na wakacje idealne

Decydując się na spędzenie wakacji na Kaszubach, zyskujemy gwarancję odpoczynku wśród przyrody. Spokój emanujący od jezior pozwoli w pełni naładować baterie, a piękno natury pozostawi w każdym gościu wspaniałe wspomnienia. Bez względu na to, czy Twoje wymarzone wakacje to błogie lenistwo, czy też wolisz spędzać czas aktywnie i zwiedzać ciekawe miejsca, Kaszuby z całą pewnością spełnią Twoje potrzeby.

Comments


bottom of page