top of page
  • Zdjęcie autoraPalmowe Wzgórze

Ferie zimowe na Kaszubach

Zaktualizowano: 26 lip 2023

Kaszuby nie są raczej lokalizacją, która jako pierwsza przychodzi na myśl przy planowaniu zimowych wakacji. Okazuje się jednak, że na Kaszubach nie sposób się nudzić – ani latem, ani zimą. Stoki, kuligi i dziewicza przyroda w zimowym obliczu, którą możesz podziwiać z dala od tysięcy turystów oblegających w tym czasie Szklarską Porębę czy Zakopane. Zdecydowanie warto tu przyjechać. Sprawdź, jak można spędzać czas wolny na Kaszubach zimą!

Malownicze widoki i setki szlaków do pokonania

Kto choć raz miał okazję odwiedzić Kaszuby, ten na pewno wie, co mamy w tym momencie na myśli. Kaszuby są po prostu piękne – i to naturalne piękno zostaje z nimi przez cały rok. Wzgórza, pagórki, łąki i lasy – pokryte białym puchem wyglądają po prostu cudnie. Osoby lubiące robić zdjęcia przyrody, z pewnością nie będą zawiedzione – Kaszuby zimą to tysiące pięknych widoków, które można uwiecznić aparatem. To również liczne punkty widokowe położone na szlakach – jednym z nich jest na przykład wieża widokowa w Wieżycy, z której rozpościera się widok na bajeczny, zimowy krajobraz. Tak więc spędzenie ferii na długich spacerach i odkrywaniu zimowego oblicza Kaszub, można śmiało uznać za genialny plan na ferie zimowe!

Świeże powietrze

Zima niestety często kojarzy się ze smogiem, tymczasem Kaszuby witają nas świeżym, zimowo-leśnym powietrzem. Teren Kaszub w większości zajmują lasy, pola oraz jeziora, a także kilka niewielkich miast (no i Trójmiasto, na północnych obrzeżach). Zimowe wakacje w domku na Kaszubach, to więc doskonała okazja, by odetchnąć pełną piersią z dala od miejskiego smogu i zgiełku.

Białe szaleństwo na sankach i nartach

Czy wiedziałaś, że istnieją ośrodki narciarskie na Kaszubach? Tutejsze stoki są w większości oświetlone i sztucznie naśnieżane. Wyciągi narciarskie na Kaszubach to między innymi Paczoskowo, Trzepowo, Koszałkowo czy Przywidz, w ich pobliżu znajdziemy wypożyczalnie sprzętu oraz szkółki narciarskie, a także liczne bary i karczmy, w których odpoczywając po aktywności na stoku, będziemy mieli okazję spróbować dań lokalnej kuchni i rozgrzać się wyśmienitym, grzanym winem.

Kaszuby to moc atrakcji dla małych i dużych amatorów sportów zimowych. Narciarstwo, saneczkarstwo i liczne trasy do pokonania na biegówkach – wszystko to czeka na Ciebie na Kaszubach. Kolejna zimową atrakcją są kuligi – atrakcja odpowiednia nie tylko na rodzinny wyjazd, ale także na przykład, na firmową imprezę integracyjną. Kulig na Kaszubach to przepis na dodatkową dawkę adrenaliny, możliwość podziwiania tutejszych widoków i przede wszystkim – na wyśmienitą, pełną wrażeń zabawę!

Poznaj małe kaszubskie miasta!

Jednodniowy city-break w kaszubskiej miejscowości, to doskonały pomysł na spędzenie czasu – zarówno zima, jak i latem. Wśród lokalizacji mniej popularnych niż Trójmiasto warto wymienić choćby Kościerzynę, Chojnice, Bytów czy Kartuzy – w miejscowościach tych zwiedzimy liczne muzea związane z kulturą regionu, zwiedzimy rynek i inne atrakcje turystyczne, skosztujemy specjałów kuchni kaszubskiej, a także napijemy się lokalnie warzonego piwa!

2 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page