top of page
  • Zdjęcie autoraDanuta Pałubicka

8 rzeczy, które możesz robić zimą na Kaszubach

Ferie zimowe – wielu czeka na nie z niecierpliwością. Nie brakuje miłośników sportów zimowych, wygrzewania się przy kominku czy osób lubiących spacery po pokrytych białym puchem alejkach. A co zimową porą można robić na Kaszubach? Mamy kilka propozycji! 

Kaszuby zimą – sporty zimowe 

Jak zima, to oczywiście sporty zimowe. Szaleństwo na nartach lub na snowboardzie  to doskonała forma aktywnego wypoczynku. Z pewnością spodoba się zarówno najmłodszym, jak i trochę starszym. Na Kaszubach znajdują się wypożyczalnie sprzętu, ośrodki narciarskie, a nawet szkoły narciarskie. Warto spróbować swoich sił! 

Kaszuby zimą – kulig 

Kulig – któż go nie pamięta z dzieciństwa. Sanki, śnieg i wyjątkowa atmosfera. Na Kaszubach także organizowane są kuligi. Zaprzęg konny, wygodne sanie dla kilku osób, a na koniec ognisko z pieczeniem kiełbasek z pewnością na długo zapiszą się w pamięci. 

Kaszuby zimą – wycieczki 

Zimą można zwiedzić różne zakamarki Kaszub. Zobaczyć ciekawe miejsca, zabytki. Zamek w Malborku, Muzeum American Old Cars, Skansen Parowozownia w Kościerzynie, Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie, Dworek Wybickich w Sikorzynie, Skansen w Szymbarku i wiele, wiele innych. 

Spacery, podziwianie krajobrazów 

Długie spacery, podziwianie krajobrazów, a może wspólne lepienie bałwana czy bitwa na śnieżki? To kolejne z możliwości. Na Kaszubach nie brakuje terenów, po których można spacerować.  

Palmowe wzgórze – atrakcje 

Po dniu pełnym wrażeń oraz aktywności, po spacerach i szaleństwach na nartach, warto pozwolić sobie na odrobinę słodkiego lenistwa. Jakie udogodnienia czekają na gości Palmowego Wzgórza? 

Pobyt Kaszubach – sucha sauna

Sucha sauna, czyli coś dla zdrowia i urody. Seans w saunie wzmacnia odporność organizmu – a to jest zimą niezbędne, pozytywnie wpływa na krążenie i układ oddechowy, wspomaga proces usuwania toksyn z organizmu, rozluźnia napięte mięśnie. 

Pobyt na Kaszubach – ruska bania

Gorąca kąpiel w ruskiej bani zawsze cieszy się dużym powodzeniem. To gwarancja relaksu, chwila zapomnienia o szarej rzeczywistości. Seans w takiej bani ma też wiele właściwości prozdrowotnych. Poprawia pracę serca i układu krążenia, oczyszcza organizm z  toksyn, poprawia kondycję skóry. 

JAcuzzi 

Każdy z domków z bali ma własny taras, a na tarasie, prywatne jacuzzi. Gorąca kąpiel z bąbelkami to gwarancja relaksu. Taka kąpiel to również pobudzenie krążenia, niwelacja obrzęku nóg, rozluźnienie mięśni, redukcja napięciowego bólu głowy. Seanse są bardzo przyjemne i z pewnością sprawią, że każdy naładuje się pozytywną energią.           

Relaks przy kominku 

Wygodna sofa, ulubiona herbata lub gorąca czekolada i rozpalony kominek to idealne trio. Wyjątkowy klimat, czas spędzony z bliskimi osobami przy kominku, w którym wesoło hula ogień, to gwarancja relaksu i chwila wytchnienia od codziennych zajęć.  

Warto odwiedzić Kaszuby! Z pewnością odpoczniecie i przeżyjecie wiele cudownych chwil. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do Skoszewa.

5 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page