top of page

PALMOWY DZIEŃ KOBIET

A co gdyby tak rzucić wszystko, zabrać swoje przyjaciółki i wyjechać… na Palmowe Wzgórze? Pomysł wręcz idealny, a jeżeli dodać do tego wspólne świętowanie Dnia Kobiet w kaszubskich apartamentach i domkach – jest to już plan wręcz doskonały!

Plan, jak to plan – zawsze można go lekko podrasować. W końcu czemu nie spędzić tego dnia z mamą, siostrą, a może i koleżankami z pracy. Nasze miejsce jednak wpasuje się do każdej wersji tego planu. Zanim jednak o naszym Palmowym Wzgórzu… zastanawiałyście się kiedyś skąd wzięła się idea Święta Kobiet? Czas na krótką notkę historyczną.   

Od kiedy obchodzi się Dzień Kobiet?

W 2023 roku Dzień Kobiet obchodzić będziemy oficjalnie po raz 112. Zdania co do tego są jednak podzielone – według historyków święto płci pięknej ma swoją genezę jeszcze wcześniej, a według nas – dzień kobiet przecież obchodzimy codziennie od powstania biblijnej Ewy. Chyba wszyscy co do tego jesteśmy zgodni! Skupmy się jednak na początkach.

Historia dnia kobiet związana jest w głównej mierze z nasilonymi na początku XX wieku walkami o prawa kobiet. Dzielne kobiety walczyły między innymi o sprawiedliwe prawa zarobkowe oraz polityczne. Pierwszy raz nowożytna wersja tego święta obchodzona była 28 lutego 1909 roku, kiedy Socjalistyczna Partia Ameryki postanowiła upamiętnić protest kobiet z przed roku. Data 8 marca zapisała się rok później, a w 1911 roku święto to nabrało wymiaru międzynarodowego – poza Ameryką obchodzono je również w Niemczech, Danii, Austrii oraz Szwajcarii. Rok ten został uznany formalnym początkiem tego święta przez Organizację Narodów Zjednoczonych. 

No to byłoby na tyle, jeżeli chodzi o wątek historyczny. Czas wrócić jednak do naszych czasów i planować zbliżające się obchody tego święta. Dlatego pewnie części z Was nasuwa się pytanie…

Dlaczego Palmowe Wzgórze to idealne miejsce na Dzień Kobiet?

Palmowe Wzgórze to miejsce idealne na wypoczynek na każdą porę, ale na dzień kobiet szczególnie. W tym roku święto to obchodzone jest w środę, a to już w końcu dwa dni po poniedziałku – wypoczynek się należy!

Wygodne łóżka, potulne wnętrze i… jacuzzi przy każdym apartamencie. U nas wypoczniecie po ciężkich dniach w pracy i nie tylko. Dla tych, którym powyższe atuty nie wystarczą mamy również na terenie Palmowego Wzgórza wiele atrakcji wliczonych w cenę pobytu. 

Seans aromatyczny w Saunie, wspólny trening w naszej siłowni, orzeźwiająca kąpiel w ruskiej bani w ogrodzie… nie będziemy Wam zdradzać wszystkich niespodzianek –  przekonajcie się sami co kryje przed Wami Palmowe Wzgórze!

Czekamy na Was!

Jeżeli przekonaliśmy Was do tego planu zapraszamy do rezerwacji wolnych terminów pod numerem telefonu 668 485 494 lub wśród naszych palmowych ofert na stronie booking.com. Nasze apartamenty oraz domki czekają na Was już od 142 złotych za osobę za dobę przy rezerwacji dla 6 osób.

A tych, których jeszcze nie przekonaliśmy zapraszamy na nasze media społecznościowe, gdzie dowiecie się więcej o naszej ofercie – znajdziecie nas na facebooku oraz instagramie.

Comments


bottom of page