top of page

Noc Muzeów na Kaszubach

Noc Muzeów na Kaszubach to wyjątkowe wydarzenie, które warto uwzględnić w swoich urlopowych planach. Już 18 maja 2024 roku wiele muzeów w całej Polsce otworzy swoje drzwi dla zwiedzających, zapewniając niezapomniane doznania kulturalne w nietypowej porze - wieczorem i w nocy. Warto być na Kaszubach podczas tego wydarzenia, ponieważ pozwoli ono odwiedzić wiele interesujących miejsc za darmo lub w bardzo atrakcyjnych cenach.


W pobliżu Palmowego Wzgórza znajdziecie kilka ciekawych miejsc, które w Noc Muzeum zapraszają do odkrycia tajemnic kaszubskiej historii i kultury. Przedstawiamy kilka z nich.Muzeum Zachodniokaszubskie w Bytowie


To umieszczone w cenionym i chętnie odwiedzanym w okolicy zamku muzeum, które znajduje się zaledwie 18 km od Skoszewa. Muzeum Zachodniokaszubskie zajmuje północne, najstarsze skrzydło obiektu z oraz dwie przylegające do niego baszty. Wystawy, na które zaprasza związane są z życiem Kaszubów oraz czasami krzyżackimi. To tutaj czekają na Was liczne ciekawostki związane z historią Bytowa.


Muzeum Ziemi Kościerskiej oraz Muzeum Kolejnictwa


Równie ciekawie jak w Bytowie będzie tej wyjątkowej nocy w Kościerzynie. W Noc Muzeum swoje drzwi dla zwiedzających otwiera Muzeum Ziemi Kościerskiej mieszczące się na rynku w zabytkowym budynku kościerskiego ratusza. To doskonała okazja, żeby zapoznać się z pamiątkami archeologicznymi, zabytkami kultury kaszubskiej, strojami kaszubskimi oraz informacjami o budownictwie regionalnym. 


Ciekawym oddziałem Muzeum Ziemi Kościerskiej jest Muzeum Akordeonu, w którym zgromadzono ponad 120 instrumentów z całego świata. To prawdziwa gratka dla każdego miłośnika muzyki. Muzeum Akordeonu to jedyne w Polsce i trzecie w Europie muzeum o takim profilu.


Kolejnym wartym odwiedzenia miejscem na mapie Kościerzyny niewątpliwie jest Muzeum Kolejnictwa, o którym mogliście już przeczytać w poprzednim wpisie. Noc Muzeum to idealna okazja, żeby zapoznać się z historią polskiego i europejskiego kolejnictwa, począwszy od przełomu XIX i XX wieku. Nasze komfortowe domki na Kaszubach znajdują się ok. 30 km od wymienionych atrakcji.


Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie 


Rzut beretem od Kościerzyny znajduje się oddział zamiejscowy Muzeum Narodowego w Gdańsku umiejscowiony w XVIII-wiecznym dworku szlacheckim. To tutaj urodził się Józef Wybicki. W muzeum gromadzone są pamiątki po twórcy polskiego hymnu, a najcenniejszą kolekcją muzeum są muzykalia patriotyczne. Tworzą ją śpiewniki i nuty polskich pieśni (w tym nuty i tekst Mazurka Dąbrowskiego). To przepiękne miejsce, w którym poczujecie się jak w dawnych czasach.


Park Etnograficzny we Wdzydzach Kiszewskich


Również wspomniany przez nas w poprzednim poście skansen zaprasza na Noc Muzeum. To jedyna w swoim rodzaju okazja do zwiedzania wdzydzkiego muzeum po zmroku. Spacerując z przewodnikiem będziecie mogli podejrzeć przez okna mieszkańców wsi przy pracy lub wieczerzy. Za wstęp zapłacicie symboliczną złotówkę. 


Zaplanuj swój wypoczynek


Po wieczorze i nocy pełnej wrażeń zapraszamy Was na Palmowe Wzgórze na zasłużony odpoczynek. Nasze luksusowe domki nad jeziorem na Kaszubach zagwarantują Wam pełne relaksu chwile. Każde z naszych miejsc noclegowych zapewnia prywatny taras z jacuzzi i strefą do grillowania. Dostęp do nich macie zagwarantowany w cenie pobytu. Jeśli marzy Wam się spokojny urlop na Kaszubach w domku z sauną i jacuzzi to miejsce stworzone dla Was.


Zaplanujcie już dziś Wasz wyjątkowy urlop na Kaszubach i zarezerwujcie nocleg na Palmowym Wzgórzu, aby mieć pewność, że będziecie mogli skorzystać z tej niezapomnianej okazji!

Comments


bottom of page