top of page

Najlepsze miejsca do odwiedzenia na Kaszubach zimą

Kaszuby to malowniczy rejon Polski, położony na Pomorzu Gdańskim. Mogłoby się wydawać, że tereny nadmorskie są atrakcyjne turystycznie jedynie w sezonie letnim. Nic bardziej mylnego! Województwo pomorskie to cała masa pięknych miejsc, które koniecznie musisz odwiedzić podczas zimowego urlopu. Jesteś ciekawy, jakie są najlepsze miejsca do odwiedzenia na Kaszubach zimą? Zerknij w nasz przegląd i przekonaj się, że warto poznać te piękne tereny w zimowej odsłonie.

Serce Kaszub – Kościerzyna

Spędzając urlop na Kaszubach, koniecznie musisz odwiedzić miejscowość, która jest prawdziwym symbolem regionu. Piękny rynek w Kościerzynie zachęca do przechadzki wśród średniowiecznego układu uliczek. Jeżeli zdecydujesz się na wspinaczkę na położone w centrum Wzgórze Księżniczki Gertrudy, otrzymasz w nagrodę – zapierający dech widok na okolicę. Podczas spaceru po mieście, napotkać możesz pomnik Remusa, bohatera kaszubskiej epopei. Na uwagę zasługują również neogotycki ratusz, Muzeum Ziemi Kościerskiej oraz Muzeum Kolejnictwa.

Poczuj smak kaszubskiej tradycji

Jeżeli pragniesz zasmakować nieco kaszubskiej tradycji, koniecznie wpisz na swoją wycieczkową listę miejscowość o nazwie Swornegacie. Czeka tu na turystów Kaszubski Dom Rękodzieła Ludowego. Obejrzysz w nim oryginalne dzieła kaszubskich artystów i rzemieślników. Lokalna twórczość ludowa, dawne sprzęty i narzędzia, pozwolą poznać głębiej kulturę regionu. Po zwiedzaniu możesz przewietrzyć umysł podczas spaceru ścieżką ornitologiczno-przyrodniczą „Kokoszka”, która oczaruje Cię nieskazitelnym pięknem natury. Tajemnice kaszubskiej kultury poznasz także, odwiedzając skansen we Wdzydzach Kiszewskich. Starodawne chałupy, dwory i karczmy odkryją przed Tobą sekrety dawnych mieszkańców. Odtworzone wnętrza warsztatów rzemieślniczych obrazują rzeczywistość kaszubskiej ludności sprzed lat. Zobaczysz tu również karczmę, kuźnię oraz szkołę. Zwiedzanie tego miejsca to prawdziwa, wyjątkowa podróż w czasie.

Narciarstwo zjazdowe i biegowe na Kaszubach

Jeżeli poznawanie kaszubskiej historii to dla Ciebie za mało, Kaszuby obfitują także w miejsca, gdzie zaspokoisz swoją potrzebę ruchu. Ośnieżone i oświetlone stoki narciarskie, takie jak Koszałkowo, Kotlinka i Trzepowo, czekają na spragnionych aktywności turystów. Jeżeli jesteś miłośnikiem narciarstwa biegowego, malownicze trasy znajdziesz w okolicach Parchowa i Przywidza. Fani łyżwiarstwa mogą wybrać się na lodowisko w Chojnicach. Jak widać Kaszuby to rejon warty odwiedzenia w miesiącach zimowych. Poznasz okolicę w zupełnie nowej odsłonie. Kaszubskie krajobrazy, skryte pod śnieżną pierzyną, z pewnością zachwycą każdego miłośnika przyrody. Zaspokoisz tu swoje estetyczne potrzeby, zasmakujesz historii i zadbasz o zdrowie zarówno ducha, jak i ciała.

Comments


bottom of page