top of page
  • Zdjęcie autoraPalmowe Wzgórze

Majówka na Kaszubach

Zaktualizowano: 26 lip 2023

Planując weekend majowy wraz z rodziną lub przyjaciółmi poza domem, warto wybrać się na Kaszuby. Dużo zielonych terenów, kwieciste łąki, jeziora, cisza i spokój, są czymś, co przyciąga w te rejony przede wszystkim osoby, chcące uciec od miejskiego zgiełku, a także uwielbiające spędzać czas aktywnie, np. spacerując lub jeżdżąc na rowerze. Dlaczego jeszcze warto tam pojechać? Gdzie się zatrzymać? Zachęcamy do lektury.

Kraina jezior

Kaszuby zachwycają nie tylko pięknymi widokami, zielonymi łąkami, malowniczymi terenami, ale również jeziorami, które są uważane za największy skarb tego regionu Polski. Do najpopularniejszych jezior kaszubskich niewątpliwie należą: Wdzydze, Charzykowskie, Karsińskie oraz Skoszewskie, leżące nieopodal cichego miasteczka Skoszewa. Decydując się na spędzenie czasu na Kaszubach w weekend majowy, można podziwiać, między innymi budzącą się do życia przyrodę.

Ciekawe miejsca na Kaszubach

Wyjeżdżając na weekend majowy na Kaszuby, warto odwiedzić ciekawe i polecane miejsca. Sporo obiektów otwartych jest właśnie od maja, co umożliwia turystom poznanie ciekawych zabytków kultury, architektury czy obiektów przyrodniczych. Będąc na Kaszubach, na pewno warto zobaczyć, między innymi Kamienne Kręgi w Odrach, nazywane polskimi Stonehenge, Muzeum Kaszubskie im. Franciszka Tredera w Kartuzach, Wdzydzki Park Krajobrazowy, Skansen we Wdzydzach oraz Kaszubski Park Etnograficzny.

Majówka na Kaszubach – gdzie pojechać?

Każdy, kto ceni sobie spokój i miłą atmosferę, a także chciałby spędzić kilka dni w malowniczej okolicy, powinien zarezerwować sobie pobyt w luksusowych apartamentach lub domkach w kompleksie Palmowe Wzgórze. W obiekcie znajdują się aż dwa bogato wyposażone, sześcioosobowe apartamenty. Do każdego z nich przynależy przynajmniej jeden taras widokowy, dzięki czemu goście mogą wypić smaczną kawę o poranku, wsłuchując się w śpiew ptaków.

Co więcej, po obfitującym w wiele atrakcji dniu, goście mogą wypocząć we własnym jacuzzi, a także skorzystać z dobrodziejstw suchej sauny, przynależnej do obu apartamentów. Zarówno saunowanie, jak i kąpiel w jacuzzi mają wiele prozdrowotnych właściwości. Wyższa temperatura przyczynia się między innymi do usuwania toksyn z organizmu, a także ujędrnia oraz uelastycznia skórę. Co istotne, świetnie rozluźnia również spięte i zmęczone od wysiłku mięśnie.

Ponadto, w kompleksie Palmowe Wzgórze na przyjezdnych na weekend majowy czekają również dwa dobrze wyposażone, sześcioosobowe domki. Jest to idealny rodzaj wypoczynku przeznaczony przede wszystkim dla grupy przyjaciół lub rodzin z kilkorgiem dzieci. Każdy domek został wyposażony, między innymi w przestronny taras oraz duży salon z kominkiem.

Planując upragniony, majówkowy urlop, warto przyjechać do Skoszewa, zlokalizowanego na Kaszubach. Ta urokliwa miejscowość leży wśród malowniczych, zielonych terenów. Jest to zatem idealna propozycja wyjazdowa dla tych osób, które uwielbiają aktywny wypoczynek. W Skoszewie można spacerować po trawiastych terenach, jeździć na rowerze i zwiedzić ciekawe zabytki kultury. Przyjeżdżając do luksusowych i przestronnych domków lub apartamentów w Palmowym Wzgórzu na weekend majowy, można odpocząć oraz spędzić nieco czasu z rodziną lub przyjaciółmi.

3 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

コメント


bottom of page