top of page

KASZUBY - RAJ DLA ROWERZYSTÓW
Kaszuby to jeden z najpiękniejszych regionów Polski. To kraina różnorodności. Lasy bogate w runo leśne, czyste jeziora, niezwykłe ukształtowanie tereny i jedyna w swoim rodzaju kaszubska kultura.

Cała ta rozmaitość sprawia, że to region idealny do odwiedzenia o każdej porze roku. Warto odwiedzić Kaszuby ZAWSZE, jednak to najbliższy ciepły okres jest najchętniej wybierany przez naszych gości.

To właśnie w najcieplejszym czasie w roku gama możliwości spędzania wolnego czasu jest najszersza. Od pieszych wycieczek, przez sporty wodne, po rowerowe wycieczki.

SZLAKI ROWEROWE KASZUB


W bliskiej okolicy naszych apartamentów przebiegają aż 4 szlaki rowerowe o różnych długościach i stopniach trudności. Od krótkich szlaków dla najmłodszych po całodniowe szlaki prowadzące aż nad morze.

1. Szlak „Przez Zielone Serce Pomorza”, który rozpoczyna się w Sominach, a kończy nad samym morzem w Ustce. Ma długość aż 100 km i jego pokonanie zajmuje ok. 12h. To zdecydowanie trasa dla doświadczonych rowerzystów, choć nie trzeba pokonywać jej w całości.


2. Szlak „Wzdłuż Jezior”, to szlak z Somin do Studzienic. Sprawdzi się idealnie na rodzinną wycieczkę, by zapoznać się z najbliższą okolicą, gdyż prowadzi zarówno przez las jak i wioseczki. Długość szlaku to 17 km, a na jego pokonanie należy przeznaczyć ok. 2h.

3. Szlak „Literacki Szlak Turystyczny im. Anny Łajming” rozpoczyna się w Brusach kończy się w miejscowości Kaszuba. Trasę biegnie również przez Sominy, więc tam również można rozpocząć wycieczkę i udać się do Brus lub w drugą stronę - do miejscowości Kaszuba. Cały szlak z Brus ma długość 39 km i jego pokonanie zajmuje ok. 4h. Wariant z Somin do Kaszuby to 17 km wycieczki, która powinna zająć maksymalnie 1,5h. Wybór trasy w kierunku Brus to 22 km drogi, która zajmuje ok. 2,5h.


4. Szlak „Leśna Droga” to jeden z najkrótszych dostępnych w okolicy szlaków. Ma długość 12 km i prowadzi z Somin do Skwieraw. Jego pokonanie zajmuje do 2h. To wersja idealna na łatwą i dość krótką ale nie nudną wycieczkę dla najmłodszych amatorów jazdy na rowerze.

SZLAKI PEŁNE ATRAKCJI

Kaszuby to region stworzony do wycieczek rowerowych. Piękne krajobrazy przyciągające wzrok oraz bogactwo kulturowe z licznymi atrakcjami, sprawią że eksploracja tego regionu na 2 kołach będzie z pewnością wyjątkowym przeżyciem. Atrakcje którymi możecie cieszyć się podczas przejażdżki to między innymi :

- Zamek Krzyżacki w Bytowie - Chata Owczarza w Sominach - Muzeum Kultury Ludowej Pomorza - Promenada nad jeziorem Somińskim - Zabytkowe elektrownie wodne Oprócz atrakcji w formie muzeów, czy innych budynków każdy z kaszubskich szlaków biegnie przez rezerwaty przyrody, czy parki krajobrazowe. Jest w czym wybierać, więc nic tylko przyjeżdżać na Kaszuby i eksplorować je na 2 kołach. Jeśli nie chcesz zabierać ze sobą całego sprzętu rowerowego, nie musisz. Wszystko czego potrzebujesz otrzymasz w naszej wypożyczalni na Palmowym Wzgórzu.

DO ZOBACZENIA NA KASZUBSKICH SZLAKACH


Rowerem z Palmowego Wzgórza do Zamku Krzyżackiego w Bytowie? Brzmi świetnie!

Serdecznie zapraszamy do rezerwacji rowerowego wypoczynku i nie tylko pod numerem telefonu 668 485 494 lub na booking. com

My już przebieramy nogami na myśl o tych wszystkich wycieczkach.


Do zobaczenia na szlaku!

Comments


bottom of page