top of page

DLACZEGO WARTO WYBRAĆ URLOP NA KASZUBACH?

“Cudze chwalicie, swego nie znacie.” Jeśli wybierasz kierunek na wakacje to wybór pada na… ? Okazuje się, że coraz częściej na Polskę! Polacy coraz częściej zostają w kraju i cieszą się jego pięknem. Wybór pada najczęściej na wybrzeże, czy góry, ale w czołówce wakacyjnych miejsc znajdują się także Kaszuby! Co z resztą w ogóle nas nie dziwi… Cisza, spokój, jedyna w swoim rodzaju natura i kultura.

Nic tylko przyjeżdżać! Położone w samym sercu Kaszub – Palmowe Wzgórze to miejsce idealne na wakacje z dziećmi, dla pary, czy solo!

NAjlepsze powody, aby Wybrać kaszuby

Kaszuby to wyjątkowy region, który przyciąga nie tylko krajobrazami, ale i wyjątkową kulturą z długoletnią tradycją. Oto kilka powodów dlaczego warto spędzić wakacje właśnie na Kaszubach:

  1. Piękne krajobrazy – Kaszuby są znane z malowniczych krajobrazów, które oferują wiele możliwości aktywnego wypoczynku. Region jest obfity w lasy, łąki i jeziora.

  2. Raj dla aktywnych – sporty wodne, takie jak żeglarstwo, kajakarstwo, windsurfing czy wędkarstwo. Ponadto, w regionie znajduje się wiele tras rowerowych i szlaków turystycznych, które przyciągają amatorów pieszych wędrówek.

  3. Kultura i tradycja – bogata kulturze i tradycja to coś z czego Kaszubi są bardzo dumni. Możecie poznać je na każdym kroku. Od słuchania kaszubskiego języka, po wizyty w muzeach, czy skansenach.

  4. Regionalna kuchnia – Kaszuby słyną z wyjątkowej kuchni, która opiera się na regionalnych produktach i tradycyjnych recepturach. Warto spróbować m.in. ryb z kaszubskich jezior, zylcu, czy kaszubskiej czerniny.

Wszystkie te elementy sprawiają, że Kaszuby są idealnym miejscem na wakacje dla osób, które 

szukają pięknych krajobrazów, aktywnego wypoczynku, poznania kultury i tradycji oraz smakowitych doznań kulinarnych. Wszystko to i jeszcze więcej znajdziecie w niedalekim otoczeniu Palmowego Wzgórza.

CO PRZYWIEŹĆ Z KASZUBSKICH WAKACJI?

Jeśli nie lubisz monotonii w pamiątkach i zawsze wybierasz coś szczególne dla danego miejsca, mamy kilka propozycji. – tradycyjna kaszubska tabaka, czyli symbol prawdziwego Kaszuba – wyroby z kaszubskim haftem lub malunkami – kaszubska ceramika Twoje pamiątki z pewnością będą niebanalne, a dodatkowo wesprzesz kaszubskich rzemieślników.

RELAKS PO DNIU PEŁNYM WRAŻEŃ

Zawsze. Kaszuby są piękne przez CAŁY ROK! Serdecznie zapraszamy do rezerwacji

Zarezerwuj już teraz swoje wakacje na Kaszubach i ciesz się niezapomnianymi chwilami z nami! Kontakt

Comments


bottom of page